Actualitatea Buzoiană

EXCLUSIV! Un adevăr scos la lumină. Doctorița Ștefania Szabo, care a murit în camera de gardă, muncea până la epuizare. Cine a confirmat asta

Valul de controale demarat anul trecut, după moartea doctoriței Ștefania Szabo, s-a încheiat cu amenzi usturătoare pentru unitatea medicală. Potrivit surselor SansaNews.ro, numeroase nereguli au fost descoperite chiar în Secția de Chirurgie, unde activa fosta directoare medicală, și au vizat, în principal, nerespectarea programului de gărzi, adică exact problema semnalată de mulți medici din România

… Citeste mai mult!

Actualitate – Şansa News

medikatv.ro